• herkesle dost olan kimsenin dostu değildir

  1.
  Aristotales tarafından söylenen bir söz.

  ''herkesle dost olan kimsenin dostu değildir.'' haklı bir söz tabi ki çünkü herkesle dost olan birisi için dost kavramı sıradana iner, halbuki dost denilen kişi diğer kişilere oranla insanın gözünde daha öndedir ama herkesle o kadar yakın olan birisi için bu mesafe farkı yoktur yani evet herkesle dost olan kimseyle dost falan değildir.
  4 -1 ... keyf kahyasi
 • güzellik çirkinlik gibi kavramlar olmasaydı

  1.
  kavramları yaratan insanlardan başkası değil.

  yaratan insansa yok eden de insan olabilir ki öyledir de. sen eğer güzel görürsen güzeldir, çirkin görürsen çirkindir görmezsen ikisi de değildir. sen umursarsan çirkin de olabilirsin güzel de yakışıklı da umursamazsan hiçbirisi de değilsindir haliyle sadece sıradan bir insansındır.

  sıkıntı şu ki insanlar sıradan olmak istemiyor, sıradan olmayı başaran insanlar genelde mutlu kişiler oluyor. sizde sıradan olun, kavramlara fazla takılmayın.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 • erdoğanın abdülhamitin idam edildiğini sanması

  9.
  payitaht abdülhamid takip ettiklerinden henüz nasıl öldüğünü öğrenemediler film bittiğinde onu da öğrenirler merak etmeyin, ilginç.
  14 ... keyf kahyasi
 • at üzerinde diriliş ertuğrul seyretmek

  5.
  bir diriliş izlerken filmdeki sahnelerde düşmanla kendisi savaşıyormuş gibi elinde tahtadan kılıcı sallayan dayı değildir ama olsun bu da iyi

  at üzerinde diriliş ertuğrul seyretmek

  https://www.youtube.com/watch?v=FgRdDn5b-Gk+
  3 ... keyf kahyasi
 • deniz akkaya nın taytı

  8.
  insana kusmamak için kendisini zor tutturan tayttır, evlerden ırak. birde dedikleri:

  ''Çok güzel değil mi? Çok beğenerek aldım, beğenerek de giyiyorum. Gördüğünüz gibi bu tayt transparan çocuklar, cesur kadın işi. Kendime ve fit oluşuma güveniyorum.”

  bu cesur kadın tanımını kim çıkardı bilmiyorum ama açık giyinmeye ''cesur kadın davranışı'' demeye başladı insanlar. sanırım bu şekilde bir algı oyunu yapıyorlar yani bak cesur ol diğer insanları takma sende açık giy falan. lan açık giymekle cesaretin falan ne alakası var, böyle düşünen kişilerin zekasından şüphe etmek lazım. şu nedir şimdi:

  deniz akkaya nın taytı
  13 -2 ... keyf kahyasi
 • yalovanın neyi meşhur

  2.
  hiçbir şeyi.

  kızları güzeldir belki onlar meşhur olabilir diyicem de o da meşhur olamamışlar yapıcak bir şey yok.
  2 ... keyf kahyasi
 • ötv nin yüzde onsekiz kdv sini almak

  2.
  Bazı ülkelerde enflasyon yüzde 6 çıksa millet isyan ediyor bu nasıl olur diye bizde yüzde 12 çıkıyor insanlara ülke gelişiyor diye yutturup mutlu ediyorlar.

  Öyle bir kitle var ki önüne ne koysan yiyor. Tadı tuzu içeriği hiç önemli değil önemi o koyduysa yerim diyor bu kitle. Bu insanların olduğu ülkede umut adına bir şey dahi yok.

  Ve Sizce bu insanlar yıllardır nasıl uyutuluyor buna ne sebep oluyor onu da düşünün bir, Osmanlı'nın belli döneminden itibaren halk sorgulamaktan geri çekmiştir elini peki halkın sorgulama yeteneğine ket vuran şey ne acaba? Cevabını çoğu kişi bilir çoğu kişi de kabul edemez ama cevabı belli.
  8 ... keyf kahyasi
 • ülkemiz insanı yeteri kadar hakkını arıyor mu

  3.
  Ülkemiz insanı hakkını aramayı biliyor mu? Desek daha yerinde olur. Örnek olarak tüketici hakkı diyelim bir tüketici bu haklara ne kadar hakim ve ne kadar peşinde koşuyor.

  insanlar haklarını bilmiyor kimi zaman da uğraşmak istemiyor böyle olunca e kimse benim işime çomak sokmuyor zaten haksızlığa devam diyor o haksızlık yapan kişiler de. Farklı bir çok alanda da böyle tabi tüketici haklarını örnek verdim birçok alanda belli haklarınız vardır ama size gidip de onları söylemezler çünkü işlerine gelmez. O yüzden uyanık olmak lazım.
  2 ... keyf kahyasi
 • gün geçtikçe duygusuzlaşmak

  2.
  Hayatta birçok şey etki tepki şeklinde ilerler zaten. Bir insan sana zarar verir ve sen ondan etkilenerek intikama yönelebilirsin mesela bu bir tepki olur ya da o sebepten üzülüp içine kapanabilirsin ya da duygusuzlaşabilir artık insanlara inancını yitirebilirsin hepsi tepki.

  Yani hayat bu etki tepki mekanizması üzerinde dolanıyor aslında. Sebepsiz bir şey var mıdır zaten hayatta dersek tartışmalı bir soru olur. O yüzden evet insanlar yaşadıkları sebebiyle daha çok duygusuzlaşabiliyor yani genelde bu duruma insanlar sebep oluyor.

  Ama insanlar gün geçtikçe daha da olumlu düşünmeye başlayabilir buna da yine insanlar sebep oluyor. işte insan var insan var *

  Kimi zaman da kişinin kendisinden kaynaklı bir değişim oluşur bu kişinin hayata bakış açısının değişmesinden kaynaklıdır. Bu tarz konular da var tabi hep çevresel faktörler değil kişinin kendisinden kaynaklı faktörler de etkili olabilir. Ama şimdi hiçbir şey yaşamadan, öğrenmeden direk ben görüşlerimi değiştiriyorum demek de ne kadar etkili olur bu da tartışmalı.
  4 ... keyf kahyasi
 • şimdi olsa da yesek denilen şeyler

  154.
  Kiraz
  Karpuz
  Kaysı
  Bir de
  Sarma fena olmazdı

  Ama işte hiçbirisi de yok, üzücü.
  4 ... keyf kahyasi
 • gaddar rick

  117.
  Günde 3 öğün anasına küfür ettirmeden rahat etmeyen tip.

  Bunun sülalesine acıyorum ben hergün onlarca kişiden hattaha inci sözlükte de herkes 7 ceddine sövmüş onlarcayı geçtim her gün yüzlerce kişi adamın tüm sülalesine sövüyor.

  Helal olsun diyorum kendisine bu kadar küfrü her insan kaldıramaz maşallahın var.
  9 -2 ... keyf kahyasi
 • ilk insan susadığını nasıl anlamıştır

  6.
  Gerçekten bilimsel cevap istiyor yazar sanırım her ne kadar soru çok basit olsa dahi biz yine de eleştirmeden cevaplayalım

  "iç güdü" insan için temel ve doğal belirtiler vardır bunlar acıkma, susama veya işte belli başlı durumlarda ortaya çıkar ve insanda da iç güdüleri gereği yemek yeme isteği veya su içme isteği ya da işte tuvalete çıkma isteği uyanır. Olay bu yani ilk insanı yok bunun hayvan da susadığını anlar.
  2 ... keyf kahyasi
 • avrupa hun devleti

  42.
  türk tarihinin en büyük devletidir.

  dönemin ve yine tarihin en büyük gücü roma ile mücadele edebilecek gücü bulmuşlardır.
  (bkz: katalon savaşı).
  1 ... keyf kahyasi
 • çocuğunuza zarar veren bir çocuğa neler yaparsınız

  30.
  çocuğun durumuna göre değişir eğer herkese her istediğini yapabileceğini düşünen bir çocuksa gider babasını döverim sen nasıl çocuk yetiştiriyorsun diye. ondan sonra zaten o çocuk da bir daha kafasına göre davranamayacağını anlar ben bir şey yapmadan gereken müdahaleyi de babası yapar. bir taşla 2 kuş.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 • rtenin çocuk tacizi çıkışı

  8.
  Çocuk tacizleri ve çocuk istismarında maalesef çocuğun yakınları hatta ebeveynleri tarafından yaşanan sorunların sayısı da önemli boyutta. ve işin üzücü tarafı bu ufacık çocukların kendisine taciz edildiğini bile anlayamayacak durumda oluşu, yani çocuğun algısıyla oynadıkları için çocuğun hem psikolojisi bozuluyor hem ne doğru ne yanlış anlayamıyor.

  bu yüzden çocuk tacizlerini önleyebilmek için aile tarafından verilen eğitim çok önemli çocuğa dikkat ediceksin ve anlatıcaksın birisinin kendisine temas etmemesi gerektiğini böyle bir durumda size haber vermesi gerektiğini. çocuk bunun bilincinde olmadığı için maalesef çoğu taciz açığa dahi çıkamıyor bu yüzden çocuk tacizleri tespit edilmesi en zor ve en iğrenç olaylardan bir tanesi.

  istisnasız herkesin bu durumlara tepkisini ortaya koyması insanlık için önemlidir zaten. bu çıkışta karşılık bulur umarım.
  1 ... keyf kahyasi
 • açıktan edebiyat okuyup profosor olmak

  2.
  daha ismini bilmediği şeyi olmaya çalışan insandır.
  ''profosor''

  ama azmederse neden olmasındır.
  1 ... keyf kahyasi
 • hoşlanılan kızın 0 5 uç istemesi

  25.
  Ve sizin 0.7 kullanıyor oluşunuz, hayatta yaşanacak Ender acılardandır.

  Sırf bir kız falan belki uç ister diye kalem kullanmadığım halde 0.5 0.7 ve 0.9 uçların hepsini taşıyorum.

  işini sağlama alıcaksın bu devirde.
  9 -6 ... keyf kahyasi
 • gaddar rick i tedavi ettiriyoruz kampanyası

  8.
  Veterinere götürebiliriz tabi ama daha önce bu tarz bir canlıyla karşılaşmamış olabilirler o yüzden tedavisi biraz masraflı kaçar bunun. Yine de olsun değer.
  3 -1 ... keyf kahyasi
 • erdogan ın sigara muhabbeti

  2.
  Sigaradan daha çok vergi alma ayağına yaptığı numaradır. Ben kullanmanızı istemiyorum diye bindiriyor vergiyi, yersen.

  Az çakal değil *
  2 ... keyf kahyasi
 • türkün türke yaptığını kimse kimseye yapmamıştır

  3.
  vardır ama kendi istekleriyle yapan yok diyebilir miyiz belki evet.

  mesela batı almanya ile doğu almanya'ya bakabilirsiniz. evet birisinde rusya komünizmi diğerinde amerika kapitalizmi vardı ama birbirlerini vurmak için çabaladılar. ama bunu farklı güçlerin etkisi sebebiyle yaptılar. türkler de bilindiği üzere cihan hakimiyeti görüşü var ama bu görüş için bir güç olmayı da kabul etmiyorlar haliyle herkes kendisi lider olmak istiyor durum da böyle olunca bir güçlü devlet yerine birçok devlet ortaya çıkıyor ve hepsi birbiriyle de mücadele veriyor.
  2 ... keyf kahyasi
 • yeni şeyler getiriyorum