• bir kadını ne titretir

  2.
  Deprem.
  4 -1 ... keyf kahyasi
 • öğretmen olmanın zor yanları

  44.
  Ahlaksız, terbiyesiz, başıboş bir nesille uğraşmak olabilir özellikle şu anki öğretmenlerin yaşayacağı zorluklar olarak. He bir de şımarık yetiştirilen veletlere.

  Ufak çocuklardan birkaçına özelliklerinden dolayı bazen biz dayanamıyoruz. Bunların biraz büyümüş halleri de artık çoğunlukla boş beleş oluyor.

  Bu boş beleş kitleyi ailesi yetiştirmediği için yetiştirme görevi de öğretmenlere düşüyor. He olmuyor da tabi yine idare etmekle yükümlü öğretmenler. Kolay gelsin kendilerine, işleri oldukça zor.

  Ayrıca artık eğitim de hep öğrencinin tarafını tutan devlet modeli var. Bir öğrenci tüm dersi bloke de etse öğretmeni tüketse de o öğrenci haklıdır. Çünkü o çocuk okuyacak kardeşim o kadar... E haliyle bu kadar fazla saçmalığın olduğu eğitim camiası içerisinde denetleyicisi olan öğretmen olmak çok da akıl sağlığına zarar vermeyen bir iş olmasa gerek.
  6 ... keyf kahyasi
 • kadın kıyafetlerinin çeşitliliği

  4.
  Hem çeşitli hem de fiyatları uygun.

  Alışveriş yaparken erkek kıyafetlerinin fiyatlarına ve kadın kıyafetlerinin fiyatlarına bakarken üzülmüyor değil insan. Yani bir kadının tamamen bir kombin oluştururken verdiği parayı biz gidip bir kazağa bir pantolona veriyoruz, insan üzülüyor haliyle

  Diğer kısmı da çeşitlilik tabi. Çeşit olarak erkekler için üretilen ürünler hep birbirinin benzeri oluyor. Birisinin deseni aşağıdan ve sağdan geçiyorsa yeni ürün yapıyorlar deseni aşağıdan ve soldan geçiyor sonra yukarıdan desen geçen... Ya da birisi siyahın a tonu diğeri b tonu...

  Giyim konusunda kadınlar erkeklere göre daha şanslı haliyle.
  3 ... keyf kahyasi
 • gerçek bal bulmanın güçlüğü

  7.
  Arılara büyük oranda şeker veriyorlar. Haliyle yediğiniz bal değil daha çok şeker.

  Halbuki arıları bıraksalar kendi hallerine çok az oranda şeker verseler, arıların topladıkları balın bir kısmını kış için arılara bırakıp geri kalanını alsalar kendilerine. Oldukça ciddi bir rakam elde ederler ki bu da güzel bir gelir getirir. Yani bunu ticari olarak yapanlar için diyorum, arıcılık kazançlı bir alandır

  Ancak sorun şura da işte, "açgözlülük" evet kazanır ama, neden daha çok kazanmıyim ki enayimiyim diye düşünüyor günümüz kapitalist insanı. Evet kapitalizm içerisinde işini hakkıyla yapmak, doğru olmak "enayilik" olarak adlandırılır.

  Haliyle günümüzde gerçek olan çoğu şeyi bulmanız mümkün değil.

  Hadi bari özlü söz uydurup onunla kapatalım konuyu

  "Beyaz adam parayı yemenin pek de sağlıklı olmayacağını gördüğü zaman kapitalizmin nasıl dünyanın anasını bellediğini fark edecektir".
  1 ... keyf kahyasi
 • taş ocağı nereye şikayet edilir sorunsalı

  3.
  Fred çakmaktaşa.
  6 ... keyf kahyasi
 • türk eğitim sisteminde zekanın yeri

  1.
  Türk eğitim sisteminde zekanın yeridir.

  Artık ilkokul biter bitmez (bazı kişiler için ilkokulda başlıyor) çocuk hemen sınavlara hazırlanmaya başlar. Ortaokul boyunca hep sınav konularına yönelik bilgileri ezberler durur (pratik bilgi sıfır, pratik zekası sıfır olarak) ot gibi yaşayarak ne bir hobi ne bir ilgi alanı ne de bir yetenek edinemeden sınava girer ve bir lise kazanır.

  Daha sonra yarış atımız pardon öğrencimiz tekrar koşmaya ve bu sefer üniversite sınavına hazırlanmaya başlar. Yine sınava yönelik bilgileri ezberleyip test kitaplarını yalayıp yutmaya çalışır. Artık yaşı da ilerlemiştir ve ne bir yetenek ne bir ilgi alanı ne de bir doğru dürüst hayata yönelik bilgisi vardır

  Sonra bu çocuk üniversiteyi kazanır ardından bitirir. Sonra kum pistte koşturup durdukları atı çim piste çıkarıp hadi koş derler (bu iş de iyice at yarışına döndü)

  Sonra da öğrencimiz e ulan siz beni hep kum da koşturup durdunuz nereden bileyim ben çimi, hiç orada koşma fırsatım mı oldu, hem öğretmediniz ki? Diyince de eğitim sistemimiz e bana ne o zaman öğrenseydin der.

  Yani hayata hazırlamayan, insanı kısıtlayan, zekasını geliştirmeye yönelik değil varolan bilgiyi sindirmeye, üretmeye değil tüketmeye yönlendiren bir eğitim sisteminde zekanın yeridir

  Genel anlamıyla yoktur. Özel anlamıyla da yoktur. Özetle yoktur.
  2 ... keyf kahyasi
 • kilosu 10 liradan domates patlıcan kabak

  5.
  Tarım neden önemlidir diye yazmaya dahi gerek yok aslında.

  Diğer ülkelerden bazıları tarım da artık aştı ve toprağa dahi ihtiyaç duymayan tarımdan çok verimli tohum üretimine kadar her şeyi yaparak tarım da devrim üstüne devrim yaptılar

  Peki ya biz? Bizse kendi ülkemizde ürettiğimiz ürünü yabancıya sattığımızdan daha pahalıya yiyoruz.

  Bunun nedenini devlet yöneticileri iyi biliyor bilmesine de umurlarında değil. 3-5 kapitalist piyasa çakalı üretimi ele geçirmiş kafalarına göre piyasayı yönetiyorlar. istedikleri fiyatlardan pazarın fiyatını belirliyorlar.

  Devlette 1-2 sazan avlayıp balina yakalamış gibi gösteriyor.

  20. Yüzyılın kapitalizmini yaşıyoruz ülkede. Bunu yaşatan da Amerika'dan kapitalizm ital eden Kılıçdaroğlu tabi kesinlikle böyle.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 • devletin bankası olması ama fabrikası olmaması

  3.
  Ülke düşmanı liboş işi bunlar

  Devlet fabrika kurarsa yavaş çalışır. E ulan hıyar denetle o zaman?

  insan aynı insan. Özel sektöre işe giren insan ile devlette işe giren insanın farkı nedir? Aynı insan. Sen denetlersen gayette çalışır.

  Devlet fabrika kurmazmış. Devletin elindeki fabrikayı bu kafayla 2 ye sattılar devletten 2 ye alan gitti 50 ye sattı. Neden? Çünkü o devlette olan fabrika deli gibi kâr elde ediyordu her şeyi düzen içindeydi. Uygun fiyata üretim yapıyor işçilere hakkını veriyordu.

  E hem devlet kazanıyor çünkü fabrika kâr elde ediyor. Hem işçi kazanıyor hem de halk kazanıyor uygun fiyatlı üretimden.

  Zaten bu zarar ettirir olayı da hikaye. Açın bakın bakanların sözlerine adamlar açıkça kar ediyor olması bir şey değiştirmez biz onu satıcaz diyordu Besim tibuk.

  Yani adamların derdi ülkeye zarar ziyan verip batıya çalışmak. Devlet niye üretsin yabancı ülkeden alırız devletin fabrikası mı olur.

  He liboş he ülkeyi sata sata perişan ettiler.
  1 ... keyf kahyasi
 • iran da yolcu uçaklarının yarısının çürümüş olması

  4.
  Üretemezsen mahkum olursun. Rusya'dan da uçak alamıyorlarmış sebebi Rus şirketlerin ABD şirketleri ile anlaşma yapmasından kaynaklı

  Dünyada teknolojide kimseye bağımlı kalmadan üreten 2 devlet olmuştur. Biri nazi Almanyası diğeri Sovyet Rusya'sı. Sovyet Rusya'dan kalan uçakları halen iran ve Rusya kullanır. Nazilerin geliştirdiği tankın tüfeğinse haddi hesabı yoktur.

  Dünyada bu ikili dışında tüm teknoloji ihtiyacını kendisi karşılayan devlet çıkmamıştır. Şu an ise yoktur. Amerika çok uluslu olmasından dolayı çoğu ihtiyacını karşılıyor ancak ulus devletlerine karşı çok uluslu bir devlet olduğu için böyle oluyor bu durum

  Yani şu an dünyanın teknoloji merkezi Amerika'ya terssen bir şey yapamazsın.

  Ya Sovyetler gibi insanların tüm temel ihtiyaçlarını karşılayıp yiyeceğiniz içeceğimiz eviniz benden tek yapman gereken üretmek kafanı kullanmak diceksin. Ya Amerika gibi sistemi kullanıp millete para dağıtacaksın. Ya da Naziler gibi zorbalıkla yaptıracaksın (en vahimi). Bunun dışında bir imkanı yok teknoloji alanında kendi kendine yetmenin.
  2 ... keyf kahyasi
 • fazıl say

  1489.
  Severim kendisinin eserlerini, ara ara dinlerim. Özellikle Fazıl sayın eserlerini şarkıyla birleştiren seranad Bağcan ile Fazıl say eseri ikilisini çok severim.

  Cumhurbaşkanını davet etmiş öyle durmuş, e ne oldu yani ben kendisinin eserlerini seviyorum. Gereksiz düşmanlık yapıp cb ile konuşan her muhalifi düşman belleme anlayışı saçmadır.

  Kendisi ülkenin Ender insanlarından.
  15 -4 ... keyf kahyasi
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı

  79.
  Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı olmuştur son haliyle.
  1 ... keyf kahyasi
 • meb i hackleyerek notlarını değiştiren liseli

  25.
  Öğretmenler geri eski notları girdikten bir gün sonra geri notlarını yükseltmiş ve enselenmiş.

  Bu kişide gerçekten büyük bir zeka varmış. En safını koysan çaktırmamaya çalışır biraz zaman tarih bir şey öğrenip son dakika iş çevirir.

  Virüs yöntemiyle ele geçirmiştir bir idarecinin bilgilerini. Üstün zekalı değil tembel bir teneke olduğu için okulu bile zor bitirir bu çocuk.
  ... keyf kahyasi
 • suriyelilerin ırkı nedir

  12.
  Suri ırkındanlar.
  ... keyf kahyasi
 • dan bilzerian

  287.
  Boş bir insan.

  Şimdi diyecekler ki ya nasıl boş adamın ne kadar serveti var...

  Türkiye de dahi bu adamın servetini katlayacak kaç kişi çıkar. Yani varın siz düşünün Amerika gibi ülkeler de bu adamı kaça katlar bölerler. En basitinden Bill Gates gibi adamlara bakalım servetleri bunların kaç katı değerde.

  Ancak normal hayat sürüyorlar. Bu kişilerin yaptığı şey insanları yaşadığı hayatla kıskandırıp bundan mutluluk duymaya çalışmak. Yani kendi hayatından çok mutlu olan insan sürekli birilerine bu mutluluğu kanıtlamak istemez. Bir yerlerde sorun yaşıyorlar ki hayatlarını kanıtlama gereği duyuyorlar.
  2 ... keyf kahyasi
 • 4000 tl maaş alıp poşet parası diye ağlayanlar

  3.
  3 ün 5 in lafı mı olur diye diye o 3-5 300-500 oldu

  Aslında sadece poşet için değil diğer her şeye laf etmeliydi halk. Lan bu tavuk nasıl bu kadar pahalandı? Bu et niye bu kadar çok? Bu ürünlerin hepsi niye yüzde 50 pahalandı 1 liralık bisküvi olmuş bu sene 1.5 diye sitem etmeliydi

  Tek poşete ettiler. Olsun eleştiri kültürü güzeldir tek poşette olsa ama yetmez. Eleştirilecek çok şey var onlar için de ağlasa halk yöneticiler kendine çeki düzen vermek zorunda kalır.
  2 ... keyf kahyasi
 • yardım görmediği halde yardım eden insan

  7.
  Genelde benimdir.

  Kimseden kolay kolay yardım istemem, birisi bir şey isterse de yapmak için çabalarım. Ben uğraşırım, çabalarım ama ben yardım ettiğim halde birisinden istesem büyük ihtimalle çok ciddiye almaz geçiştirir.

  Bu yüzden zaten insanlardan fazla yardım istemem. Çoğu kişi umursamıyor bile sadece hep bana hep bana diyen insanlar dolu. Siz de yardım ederseniz ediyorsunuz, yardıma ihtiyacınız olursa da aman ya boşver diyip kendiniz çözmeye çalışıyorsunuz.
  3 ... keyf kahyasi
 • 1000 liranın altında emekli maaşı

  2.
  Bir Türkiye gerçeği

  Yahu 1000 lira ile bu ülkede geçinmenin hiç imkanı var mı? Mümkünatı Dahi yok. Bu insanlar çalışmadan nasıl böyle komik bir rakamla yaşasın?
  1 ... keyf kahyasi
 • sinema bileti ücretine mısır bedeli eklenemeyecek

  7.
  Gerizekalılık.

  Yahu meclisin de işi gücü yok bu aptal saptal şeylerle uğraşıyor mantıklı işler kovalamıyorlar.

  Ben sinemaya gittiğimde bir şey yiyip içmeyi sevmem. Onun sesi de rahatsız edicidir. Genelde macera filmine giderim, bir şeyler yemek değil filme odaklanmak isterim.

  Ben film izlemek istiyorum bir şeyler yemek içmek istesem kafeye giderdim.

  Bu fikri kim sunduysa zeka testi yapılıp meclisten atılmalı.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 • nusret in urfalı kebapçıdan çok bir fazlası yok

  6.
  Aldığınız kıyafetin aynısını farklı bir markada 2-3 katı fiyata görebilirsiniz. içeriğini inceleyin malzemelerine kadar aynıdır.

  Ama birisi 50 ise eğer diğer 150. Bu işler böyle bir yerde marka değeri olan şey pahalanır.

  Kapitalizm de Reklamcılık anlayışı ve marka olgusu zaten başlı başına üzerine sayfalarca yazılıp, uzun uzadıya konuşabilecek bir konu. O yüzden nusret neden bu kadar pahalı kısmı fazla sorgulanacak bir şey değil. Bu adam medyaya yansımasa reklamı yapılmasa şu an sattığı fiyatlara o ürünleri satması imkansızdı.
  4 ... keyf kahyasi
 • kız çocuk doğuran kadını tekme tokat dövmek

  19.
  Bu kendini trol zanneden orospu çocukları yok mu? (Var). Bunlar bir bitmedi.
  ... keyf kahyasi
 • yeni şeyler getiriyorum