• alevilerin pek de atatürkçü olmaması

  8.
  Ben Atatürk'ü sevmeyen aleviye denk gelmedim.

  Milliyetçi olan var olmayan var. Zaten temel prensip insana insan olduğu için değer vermek.

  Ama bazıları bu kavramı alıp katili, teröristi bile sevecek boyuta getiriyor ki onların çoğu Alevi değil kendisini kürt alevisi zannedip aslında Ermeni olan kişiler.
  2 ... keyf kahyasi
 • herkese faşist diyen aptal solcu

  1.
  Faşizm tek tip düşünce tarzıdır. Mesela hükümet olarak ben bir düşünce belirledim ve diyorum ki bu doğru. Ben öyle diyorsam medya ona doğru diyecek halk ona doğru diyecek ve herkes bunu kabul edecek.

  Tersi bir düşünce mümkün değildir. Faşizm budur italyan milliyetçiliği falan değildir.

  Milliyetçilik zaten faşizmin içine girmez.
  -2 ... keyf kahyasi
 • şu an olmak istediğiniz yerin fotoğrafı

  11.
  şu an olmak istediğiniz yerin fotoğrafı

  Bolivya'da bulunan bir göl. Harika bir manzara bence.
  6 ... keyf kahyasi
 • perilere inanmayan insanı ciddiye almak

  1.
  perilere inanmayan bir insanı ciddiye almak ile almamak arasında bir fark yoktur zira bunlar nato kafa nato mermerdir.

  Yahu diyoruz ki periler var bunlar tutturmuş yok efendim periler yok. Ulan nasıl yok diye soruyoruz verdikleri cevap e ama biz perileri göremiyoruz varsa nerede oluyor.

  E kardeşim cinler de var sen onları görebiliyor musun ? Peki hangi delille perilerin olmadığını iddia ediyorsun. Bu kafirler perilerin var olmadığına dair tek bir evet tek bir kanıt bile gösteremez. Sen göremiyorsun diye yok mu olacak yani peri ?

  Ben bilimsel kanıtlara inanırım arkadaş. Bize belgeyle geleceksiniz yoksa peri falan kanıtlayın evet.
  3 -1 ... keyf kahyasi
 • kızlardaki ego problemi

  18.
  kızlardaki ego problemi
  2 ... keyf kahyasi
 • peçeli olduğu için lys sınavına alınmayan kız

  77.
  Şeriata göre yargılansa erkeklerle aynı sınıfta okuyacağı bir okul sınavına girdiği için sopa cezası verirler.

  Ajitasyon yapmayalım o yüzden.
  8 -2 ... keyf kahyasi
 • hacı bektaşi velinin kucağındaki aslan

  4.
  Verdiği ima güzelmiş.

  Öyle yüce gönüllüyüz ki düşmanları bile dost ederiz demiş, gerçekten bu denli büyük bir insan mıdır bilemem tabi ama böyle bir insan varsa sohbet etmek isterdim.

  Çizim ise eh işte pek bir şey beklememek lazım.
  2 ... keyf kahyasi
 • aklı kısa olan kişiye uzun cevap verilmez

  1.
  uzun uzun yazıp da anladım, tamam gibi cevap alan kişileri binlerce yıl önce konfüçyus abimiz görerek bu sözü söylemiş.

  işte ileri görüşlülük budur.
  4 ... keyf kahyasi
 • angkor wat

  12.
  Tek kelimeyle 'mükemmel'' bir antik ket.

  angkor wat

  angkor wat

  Bu da duvarlarından bir görsel.
  angkor wat
  5 ... keyf kahyasi
 • soğuk kahve

  69.
  Çikolatalı süt niyetine içtiğim içecek.
  4 ... keyf kahyasi
 • osmanlı yı atatürk ün yıktığını zanneden insan

  155.
  (#37395551) sultan abdülaziz'in oğlu Abdülmecid'in sözlerinin şu kısmını yaziyim:

  '' şam'da osmanlı hanedanı'na ait bir mezarlık vardır fakat osmanlı devleti ile osmanoğulları'nın bugünkü büyük felâketine sebep olan sultan vahideddin, orada yatmaktadır. ''
  1 ... keyf kahyasi
 • kızlı başlıklar

  7.
  kızlı başlıklar
  3 ... keyf kahyasi
 • lamba cini paradoksu

  4.
  hiç bir dileğimi yerine getirme sözü bir dilek değil emir cümlesidir. Lamba da sadece dilekleri dinlediği için ''ne yapıp yapmayacağımı sana mı sorucam aslanım'' diye size girişebilir.
  2 -1 ... keyf kahyasi
 • son halife abdülmecid in vasiyeti

  1.
  Abdülmecdi'in osmanlı'yı batıranın osmanlı ailesi olduğunu söylediği vasiyettir. Şöyle ki abdülaziz'in oğlu abdülmecid efendi osmanlı'nın son halifesi ve bir süre sonra kendisi de sürülüyor. Bu sürgünde en iyi dostlarından birisi Nizami osman han oluyor. Kendisi sevdiği dostu hayrabadlı nizami Osman Han'a son vasiyeti olarak şu sözleri söylemiş:

  "Aziz kardeşim, Hayatımı uzun seneler gurbet diyarında geçirmem, beni elemlerle ve sıkıntılarla dolu bir hâle getirdi. Eğer bu durum devam eder ve memlekete dönemezsem ve ömrüm de sona erecek olursa, yüksek kişiliğinizden son bir isteğim daha var. Bunun yerine getirilmesini yüceliklerle dolu zâtınızdan bekliyorum. Şam'da Osmanlı Hanedanı'na ait bir mezarlık vardır fakat Osmanlı Devleti ile Osmanoğulları'nın bugünkü büyük felâketine sebep olan Sultan Vahideddin, orada yatmaktadır. Dolayısıyla sizden, cesedimin oraya gönderilmemesini kesin bir şekilde rica ediyorum. Eğer bir mahzuru yoksa Hindistan'da veya Beyrut'ta uygun bir yer bulunmasını niyâz ederim. Dâmadım Âzam Cah Hazretleri'ne de bu durum hakkında bazı ayrıntılar verdim. Bu hususlarla ilgili olarak kendisine emir vermenizi bekliyorum. Sizin, çocuklarınızın ve soyunuzdan gelenlerin memleketinizde büyük bir refah içerisinde hüküm sürmeniz için, yüce Allah'a yakarıyorum.''

  Bununla birlikte abdülmecid efendi cumhuriyet kurulduğunda veya daha sonrasında Atatürk'e mektuplar yollamış bu mektuplarının bazılarında Atatürk'e teşekkürlerini de dile getirmiş olan bir isim. Cumhuriyet kurulduğunda yazdığı mektuplardan bir yazı: “Reisicumhur Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri’ne: Bu kerre teceddüd eden (yenilenen, değişen) şekl-i hükümetin (hükümet şeklinin) mülk (devlet) ve millet hakkında hayırlı olmasını cenâb-ı haktan niyâz ve temenni ederim”

  http://www.haberturk.com/...ideddinin-yanina-gommeyin
  http://www.haberturk.com/...i-bu-telgrafla-kutlamisti
  http://www.haberturk.com/...-dedelerimin-ickisi-yikti
  2 ... keyf kahyasi
 • cocoon

  158.
  Durduk yere milleti mutsuz ediyorsunuz.

  almışsa o kadar beğeni ne zararı oldu size de bu kadar rahatsız ettiniz ki ?
  12 -4 ... keyf kahyasi
 • yorekok

  97.
  Birisi demişti videolarına bak diye çok takip etmem böyle youtube kanallarını falan sadece stolku takip ediyorum. Şimdi görünce de bir bakiyim dedim

  o ses tonu, anlatış tarzı. 10 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatma. Yorumlara bakiyim dedim takipçi kitlesi de 8 yaşından başlıyor zaten belli ki.

  Kalitesizlik, kalitesizlik.
  2 -4 ... keyf kahyasi
 • 3 ağustos 2017 oylama skandalı

  2.
  Çok abartıldı bence.

  Ara sıra yazarların entrylerine bakarım bazen nickine ilk defa denk geldiğim kişilerin 15-20 den az beğeni almış yazıları yok.

  Ayriyeten beğeniyi dert etmeden faydalı yazılar yazın da az nasiplenelim. Bir şeyi internette ararken pratik bilgi olarak ilk sözlüklere bakıyorum ben. Önemli olan da yazının beğenisi değil içeriği.
  6 ... keyf kahyasi
 • gama ışını patlaması

  2.
  Evrende görülen en güçlü yıldız patlamalarından birisidir. Aynı hipernova patlaması gibi karadeliklerin oluşumunu sağlar.

  Bu patlama sonucu zararlı ışınlar yayar fakat bu ışınların da ozon tabakası tarafından emilerek dünya için tehlikesi aza indiriliyor.

  Keşfedilmesi de Amerika'nın Sovyetler ile yaşadığı uzay savaşlarından kaynaklı çekişmeler sonucu abd'nin uzaya yolladığı bir uyduyla oluyor. 6 milyar ışık yılı uzaklıktaki bir galakside bu patlama gözlemlenmiş ki bu mesafeden bile gözlemlenebilecek bir patlamanın ne kadar güçlü olduğu zaten ortadadır.
  ... keyf kahyasi
 • darwin e göre kadın

  1.
  Charles darwin bilindiği üzere evrim teorisini ilk sistemleştiren bir yaşam bilimci ve doğa tarihçisi.

  Bu yaşlı nur suratlı amca doğal olarak insanları da inceliyor. Ve aksakallı darwin diyor ki kadının zihinsel yeteneklerinin (algılama, kavrama vb) erkeğe oranla daha düşük seviyede olduğunu iddia ediyor.
  Ekstra not:Aynı şekilde kadınların düşünce olarak erkeklerden daha geride olduğunu iddia eden filozoflar da vardır

  Ve bu darwin amca aynı zaman da diyor ki kadın da doğadaki diğer canlılar gibidir. Yani mesela bir hayvanın dişisi nasıldır ? Pek bir vasfı olmayan erkeğin baskısı altında yaşayan. Aynen öyle işte kadın da bu yüzden erkekte gücü ister diyor. Yani güçlü erkeği arar, bu tarz işlerle uğraşır kadının vasıfları budur iddiasında bulunuyor.

  Yani darwin'e göre erkek hayatta baskın karakter. Bu yüzden daha gelişmiş özelliklere sahip ve daha üstün. Kadınsa daha geride kalmış bir varlık o yüzden daha düşük işlerle uğraşan bir varlık.
  13 -6 ... keyf kahyasi
 • gezen tavuk

  11.
  Fiyatları pahalıdır ama önemli olan güvenilirliği. Köy tavuğudur bunlar.

  Şöyle normal bir tavuk atıyorum 1 ayda yetişiyorsa hormon verdikleri tavuk 1 haftada yetişir yani bizim tükettiklerimiz. Normal bir tavuk çeşitli yiyeceklerle beslenirken (solucandan diğer böceklere kadar) fabrika da yetişen tavuk önüne atılan yemi yer sadece.

  E doğal olarak birisinin yumurtasında birçok vitamin olacak diğerinde pek bir şey olmaz. Birisinin eti daha sağlıklı olacak diğeri yine pek bir şey yok.

  Bunlara mutlu tavuk da deniyor * Bizim tükettiğimiz çoğu yumurta aslında pek faydalı değil tavukta aynı şekilde.
  1 ... keyf kahyasi
 • yeni şeyler getiriyorum